Меню сайту
Форма входу
Друзі сайту
Загрузка...
Географ.at.ua
Нігерія

Федеративна Республіка Нігерія

Назва країни походить від річки Нігер, що в перекладі з туарегської означає «текуча вода».

Площа — 924 тис. км кв.
Населення — 111 млн чоловік.
Столиця — Абуджа.

Адміністративний поділ. Нігерія — федерація у складі 30 штатів і столичного округу Абуджа.
Форма правління. Республіка.
Глава держави. Президент, що обирається строком на 5 років.
Найвищий законодавчий орган. Двопалатний парламент (Палата представників і Сенат).
Найвищий виконавчий орган. Уряд.

Крупні міста. Лагос, Ібадан.

Державна мова. Англійська.
Релігія. 50% — мусульмани, 40% — християни, 10% — язичники.
Етнічний склад. 21 % — хауса, 20% — йоруба, 17% — бо, 9% — фулані. Крім того, на території Нігерії проживає ще близько 250 етнічних груп.

Валюта. Найра = 100 кобо.

Розташування

Нігерія — держава в Західній Африці, межує на півночі з Нігером, на сході — з Чадом і Камеруном, на заході — з Беніном. На півдні омивається Гвінейським затокою.

Клімат

На території Нігерії чітко простежуються дві кліматичні зони. Уздовж побережжя клімат жаркий і дуже вологий протягом всього року. На півночі країни температура значно міняється залежно від пори року, вологість стає меншою. Середньорічні температури перевищують +25°С. У дельті Нігера опадів до 4000 мм в рік, на крайній півночі — не більше 500 мм.

Флора

У південній зоні ростуть густі тропічні ліси, в яких переважають червоне дерево і пальми. У районі савани ліси змінює гу¬стий трав'яний покрив з баобабами і тамариндами. На крайній півночі переважає напівпустинна рослинність.

Фауна

У болотистій місцевості і тропічних лісах на півдні країни мешкає велика кількість змій і крокодилів. На півночі можна зустріти антилоп, верблюдів і гієн.

Річки і озера

Найбільша річка — Нігер і її притоки Бенуе, Кадуна і Сокото. На території Нігерії частково знаходиться озеро Чад.

Загальна характеристика

Маючи приблизно однакову площу з Єгиптом, Нігерія має вдвічі більше населення і за цим показником займає перше місце в Африці і десяте в світі.
Нігерійці — негроїди, але вони розділені на 250 різних етнічних мовних груп. Найбільшими є хауса на півночі, йоруба на південному заході та ібо на південному сході. Половина населення — мусульмани. Іслам принесли сюди арабські купці через Сахару. Близько 2/5 жителів — християни. Негаразди на етнічному та релігійному ґрунті не раз приводили до воєнних сутичок. В період середньовіччя на території Нігерії існував ряд держав: Кано, Бенін та інші. І зараз нігерійці відомі своїми скульптурними виробами з теракоти, бронзи і дерева, своєю музикою та масками.
Ніґерія — типова відстала африканська країна. Економіка її базується на аграрному секторі і добувній промисловості. Більше 2/3 працюючих зайняті в сільському господарстві. Обробна промисло¬вість тільки створюється. Відкриття в 60-х роках XX ст. нафти в дельті Нігеру і на шельфі висунули Нігерію в групу головних на¬фтовидобувних країн світу. Зараз нафтова промисловість — найбільша за вартістю продукції галузь і головне джерело іноземної валюти. Проте населення країни занадто велике, щоб нафтові долари могли кардинально змінити його становище.
Територія Нігерії простягається з півдня на північ на 1000 км і знаходиться в різних зонах, які змінюють одна одну: екваторіальний ліс, волога високотравна савана, напівпустеля. В межах країни протікає Нігер і його найбільша притока Бенуе. Як наслідок, в країні виробляються експортні продукти як екваторіального лісу — какао-боби, пальмова олія і пальмові горіхи, натуральний каучук, так і саван — кава, арахіс, бавовна. Це стосується і споживчих культур: касава, ямс, рис і кукурудза, просо, сорго. Значне поголів'я великої рогатої худоби випасають у північній частині. Виловлюють морську і прісноводну рибу. Таке різноманіття сільськогосподарського виробництва стало причиною густого заселення території.
Найбільшим містом Нігерії, її головним торгово-фінансовим, індустріальним і культурним центром та морським портом є Лагос.

Визначні пам'ятки

У Лагосі — Національний музей Нігерії, де знаходиться багатюща колекція предметів мистецтва практично всіх періодів розвитку країни, також цікаві музеї в Бенін-Сіті, Ібадані, Ілоріні, Джосі і Кадуні.

Корисна інформація для туристів

Океанські пляжі, розташовані на побережжі Гвінейського затоки, прекрасні, але дуже брудні і практично не обладнані. Приморських курортів, можна сказати, немає, хоча пляжі з піску різних відтінків тягнуться на багато сотень кілометрів. Унікальний природний пам'ятник Нігерії — плато Джос, що являє собою останцеві скелі з плоскими верши¬нами і практично прямовисними схилами, роз'їденими ерозією, що здіймаються із зелені джунглів.
Забороняється вивозити зброю, наркотики, продукти харчування у великих кількостях, екзотичні рослини, тварин і птахів. Предмети старини і мистецтва, вироби із золота і дорогоцінних металів підлягають обов'язковому митному контролю. Для вивозу звіриних шкур, слонячої кістки і виробів з крокодилової шкіри потрібний відповідний дозвіл. При ввезенні домашніх тварин необхідно мати ветеринарне свідоцтво з відміткою про щеплення проти сказу і дозвіл ветеринарної служби країни.


Загрузка...
Copyright ПСГ © 2008-2018